1 TB’lık Xbox One Yolda!

Geçtiğimiz Nisan ayında ilk defa PlayStation 4 ‘ü geride bırakmayı başaran Xbox One, şimdide 1 TB’lık modeliyle fark yaratacağa benziyor.

intro

Sony ve Microsoft arasındaki yeni nesil konsol savaşları 2013 yılında gerçekleşen E3 İnteraktif Oyun ve Eğlence Fuarı’yla birlikte start almıştı.

Sony, izlediği başarılı pazarlama stratejileri sayesinde satış rakamları bazında Microsoft’u geride bırakmayı başarmıştı.

Genel itibariyle Xbox One satışlarındaki başarısızlığın farkında olan Microsoft yetkilileri yaptıkları hamlelerle konsol satışlarını arttırmaya çalışmış ve bunun ilk meyvesini de geçtiğimiz Nisan ayında toplamışlardı.

Xbox One, PS4’ü ilk Defa Geçti

Geçtiğimiz Nisan ayında Xbox One çıktığı günden beri ilk defa PlayStation 4’ü aylık satış rakamları bazında geride bırakmayı başarmıştı.

Bu başarıyı uzun vadeye yaymak isteyen Xbox ekibi, geçtiğimiz günlerde kulaklık girişine sahip yeni bir kontrolcü duyurmuştu. Bu kontrolcü duyurusunun üzerinden çok geçmeden şimdide 1 TB’lık bir Xbox One modeli ortaya çıktı.

1

Dünyaca ünlü e-ticaret sitesi Amazon’da listelenen 1 TB’lık Xbox One modelinin, yeni duyurulan kulaklık girişine sahip kontrolcüyle birlikte satılacağı belirtilmiş. Ayrıca Amazon’da belirtilen diğer bilgilere göre paketin içerisinde ilk 4 Halo oyunundan oluşan The Master Chief Collection’da yer alacak. 1 TB’lık Xbox One’ın satış tarihi ise 15 Haziran olarak belirtilmiş durumda.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir