40 Telefondan 1’i Windows 10!

Windows pazarına yönelik yeni araştırmalar gelmeye devam ediyor. Addublex araştırma şirketinin son verileri Window 10 Mobile sürümüne yönelik veriler de içeriyor.

windows-10-phone-lede_1024

Windows Pazarına yönelik araştırmalar devam ediyor. Addublex araştırma şirketinin verileri, pazarda Lumia telefonların hakimiyetini gösteriyor. Lumia serisinin Windows Phone’un itici gücü olduğu bilinse de yüzde 97’ye ulaşan oran oldukça yüksek.  Bir başka ifadeyle, Lumia’dan başka Windows Phone modeli neredeyse yok. Bu durum Windows Phone’un büyümesinin önündeki önemli engellerden birisi olacak.

Her 40 Windows Phone’dan 1’i

Addublex’in bir diğer ilginç verisi ise bu yıl kullanıma sunulacak Windows 10’a yönelik. Araştırma şirketi hali hazırda beta aşamaları devam eden işletim sistemine yönelik ilgi düzeyini ortaya koyacak bir veri yi de söyledi. Mevcut durumda her 40 Windows Phone içinde 1 cihazın Windows 10 işletim sistemi kullandığı belirtiliyor. Sonbahar aylarında yayınlanacak işletim sistemine ilginin yüksek olacağı da tahminler arasında.

windows10phone

Windows işletim sistemleri pazarında ise Windows 8.1’in hakimiyeti söz konusu Yüzde 77 Pazar payına sahip işletim sistemini,  yüzde 13.6’lık pay ile Windows 8 takip ediyor.. Windows 10’un kullanıma sunulmasıyla birlikte oranların hızla değişeceği tahmin edilkiyor.

windows-10-into

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir