Akıllı Drone – Typhoon Q500 4K Geliyor

akıllı drone

Kaliforniyalı şirket Yuneec, yeni drone’u Typhoon Q500 4K’yı tanıttı.

Şirketin amiral gemisi drone’u olan Typhoon Q500 4K, adından da anlaşılacağı üzere 4K video kaydı yeteneğiyle birlikte geliyor. 30 fps hızında 4K video kaydedebilen kamerayla birlikte gelen drone, 1080p çözünürlükte 120 fps hıza kadar video kaydına da izin veriyor.

Yuneec-Typhoon-Q500-4K

Video kaydederken kullanıcıların RAW ve JPEG formatlarında fotoğraf çekebilmelerine de olanak sağlayan drone’da yer alan kamera 12 megapiksel çözünürlüklü fotoğraf çekebiliyor. Birlikte gelen 5,5 inçlik dokunmatik ekranı bünyesinde barındıran ve Android yazılımından güç alan uzaktan kumanda drone’daki kameranın elde ettiği görüntüleri gerçek zamanlı olarak gösteriyor. Uzaktan kumandada pozlama, ISO ve enstantane hızı da ayarlanabiliyor.

typhoon-q500-4k

3 eksenli kamera taşıyıcısı (gimbal) sayesinde titreşimleri minimuma indiren drone’un 5.400 mAh kapasitesindeki pili tam şarj edildiğinde 25 dakika uçabiliyor. Kullanıcılar aynı zamanda Steady Grip’e (sabit kavrama) telefonlarını yerleştirip ilgili uygulamayı indirip kameranın özelliklerini kontrol edebiliyor. Şu an itibarıyla yurt dışında piyasaya sürülen drone’un satış fiyatı ise 1.299 dolar.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir