Android 5.1 İle Güncellenecek Sony Cihazları!

Güncellemeleri gecikmiş görünse de, rakiplerinden geri kalmayan Sony, Android 5.1 güncellemesi ile rakiplerini geride bırakacak. İşte Android 5.1 alacak Sony modelleri.

Sony

Android telefon pazarında son dönemde gerileme yaşayan Sonygüncelleme konusunda en başarılı markalardan biri oldu. Tüm modellerine yaklaşık olarak söz verdiği tarihlerde Android 5.0 Lollipop güncellemesini yayınlayan marka, güncellenmeyeceği düşünülen orta seviye modellerine dahi Android 5.0 Lollipop güncellemesini sundu.

Bugün ise önemli bir gelişme daha yaşandı. Rakiplerinden Samsung, amiral gemisi Galaxy S6 ve S6 Edge modelleri için Android 5.1 Lollipop güncellemesini yayınladıktan sonra konuşan Sony, Android 5.1 Lollipop güncellemesini yayınlayacağı modellerini açıkladı. Android 5.1 Lollipop güncellemesini alacak tüm Sony Xperia modelleri ve Android 5.1 Lollipop güncellemesinin detayları.

01-sony-xperia-android-51-lollipop-getting-xperia-z3

Xperia Z3 serisi Android 5.1 Lollipop güncellemesi

Xperia Z3 ailesinde Android 5.1 Lollipop güncellemesi, Xperia Z3, Xperia Z3V, Xperia Z3 Compact, Xperia Z3 Tablet Compact modellerine gelecek. Ayrıca adını söylemediğimiz çift SIM özellikli modeller de Android 5.1 Lollipop güncellemesini alacaklar.

Güncelleme tüm Sony Xperia modellerine Android 5.1 Lollipop ile gelen hata düzeltmelerini, HD ses ile arama desteğini, yenilenen aygıt korumasını, resmi çift SIM kart desteğini verecek.

Xperia Z3 ailesi için Android 5.1 Lollipop güncellemesi, Temmuz ayı itibariyle yayınlanacak. Sonraki sayfalarda yer alan modeller ise, birbiri ile art arda yaklaşık 2-3 hafta aralıklar ile Android 5.1 Lollipop güncellemesini alacaklar. Ancak güncellemelerin geldiği tarihler, ülkelere göre değişebiliyor.

02-sony-xperia-android-51-lollipop-xperia-z2

Xperia Z2 serisi Android 5.1 Lollipop güncellemesi

Sony Xperia Z2 serisinde Android 5.1 Lollipop güncellemesini Xperia Z2 veXperia Tablet Z2 modelleri alacak.

03-sony-xperia-android-51-lollipop-xperia-z1

Xperia Z1 serisi Android 5.1 Lollipop güncellemesi

Sony Xperia Z1 serisinde Xperia Z1, Xperia Z1 Compact, Xperia Z1S veXperia Z serisinde gibi görünen Xperia Z Ultra ve Xperia Z Ultra Google Play Edition modelleri, Android 5.1 Lollipop güncellemesini alacaklar.

04-sony-xperia-android-51-lollipop-xperia-z

Xperia Z serisi Android 5.1 Lollipop güncellemesi

Sony Xperia Z serisinde Android 5.1 Lollipop güncellemesini Xperia Z,Xperia ZL, Xperia ZR ve Xperia Tablet Z modelleri alacak.

-sony-xperia-android-51-lollipop-xperia-t2-ultra-xperia-m2-xperia-c3

Xperia M, T ve C serisi Android 5.1 Lollipop güncellemesi

Orta seviye Sony Xperia modellerinden Xperia M2, Xperia M2 Aqua, Xperia T2 Ultra ve Xperia C3 modelleri, Android 5.1 Lollipop güncellemesini alacak.

Sony şimdilik bu modelleri kesin olarak Android 5.1 Lollipop ile güncelleyeceğini açıkladı. Bu modellerin ardından güncelleneceği söylenmeyen modellerden, güçlü donanımları olanlar, Android 5.1 Lollipop güncellemesini alabilirler.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir