Android M ile RAM Yöneticisi Güncelleniyor!

Google I/O etkinliğinde tanıtılan Android M ile yeni RAM yöneticisi geliyor. Android M ile gelen RAM yöneticisinin özelliklerini ve yeniliklerini haberimizde bulabilirsiniz.

ram

Lollipop sürümünde detaylı olmasa da popüler ve en çok kullanılan uygulamalar RAM yönetimi bölümünde görünüyordu. Peki, Android 5.0 Lollipop sürümünün, uygulamaların ne kadar RAM tükettiğini düzgün bir şekilde gösterdiğini hatırlıyor muydunuz?

RAM yönetimi artık Android M ile daha detaylı bir yapıya sahip oluyor. Google I/O 2015’te tanıtılan Android M beklenildiği gibi RAM yönetiminde büyük iyileştirmeler içeriyor. Android M güncellemesi ile artık tüm uygulamaların tek tek ne kadar RAM tükettiğini, ortalama ve maksimum RAM tüketim miktarlarını önyüklü olarak gelen RAM yöneticisi uygulaması sayesinde görmek mümkün olacak.

Detaylı bir RAM kullanım raporu sunan yeni yönetici sayesinde kullanıcılar, Android cihazlarını daha stabil ve hızlı kullanmak için agresif RAM tüketen uygulamaları tespit edip kaldırabilir. Yeni RAM yöneticisinin, Android M Final sürümü ile daha fazla seçeneği içermesi bekliyoruz.

android-m

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir