Android M, Milkshake mi Olacak?

Google’ın geçtiğimiz gün başlayan I/O etkinliğinde tanıttığı Android M’in resmi ismine ilişkin yeni bilgiler su yüzüne çıktı. İşte Android M’in resmi ismi hakkındaki iddialar

android-m-6-0-concept

Özellikle Android kullanıcılarının merakla beklediği etkinliklerden biri olan Google I/O 2015 dün akşam başladı. Beklenildiği üzere Google, sesli asistan, parmak izi okuyucu ve yeni Android işletim sistemi M‘in üzerine yoğunlaştığı bir sunumla karşımıza çıktı.

Gecede en çok tartışma konusu olan şey ise yeni Android sürümünün ismi oldu. Google bu senede geleneği bozmadı ve yeni Android sürümünü isminin baş harfiyle lanse etmeyi sürdürdü. Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz sene gerçekleşen etkinlikte de Android Lollipop, Android L olarak tanıtılmıştı.

Tabi ki durum böyle olunca Android sürümünün yeni ismi hakkında da bir çok iddia ortaya atıldı. Marshmallow, M&M, Mstar Cookie bu iddialardan . En kuvvetli tahmin ise bir Reddit kullanıcısından geldi. Reddit kullanıcısı diğerleri gibi sadece ismin baş harfinden yola çıkmak yerine daha başka ip uçlarını da toplayıp Milkshake ismine ulaştı.

intro2

Android M‘in tanıtıldığı sırada sahnede olan Google Başkan Yardımcısı David Burke‘ün kolundaki saatte bulunan görüntüye dikkat eden kullanıcı buradan yeni sürümün isminin Milkshake olabileceğini düşündü. Çünkü Burke‘ün kolundaki saatte ufakta olsa bir milkshake resmi bulunuyordu.

intro1

Henüz Google kanadından resmi bir açıklama gelmemiş olsa da Reddit kullanıcısını bu dikkatinden ötürü Platform EGE olarak tebrik ederiz. Bakalım Google‘ın yeni Android sürümünün ismi ne olacak? Bekleyip göreceğiz.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir