Android Wear’a Yenilikler Geliyor!

Google’ın San Francisco’da düzenlediği I/O 2015 etkinliği kapsamında giyilebilir cihazlar için tasarlanan işletim sistemi Android Wear’da yeni özelliklere kavuştu.

android-wear

Google‘ın San Francisco’da düzenlediği I/O 2015 etkinliği kapsamında herkesin merakla beklediği Android’in yeni sürümü tanıtıldı. M kod adlı yeni sürümün yanı sıra etkinlikte Google yazılımlarının kullanım oranları da paylaşıldı.

Ayrıca etkinlik kapsamında Google’ın giyilebilir cihazlar için üretmiş olduğu işletim sistemi Android Wear hakkında da bilgiler ve yenilikler belirtildi.

Etkinlikte Google, ilk yaşını doldurmaya hazırlayan Android Wear için hazırlanan uygulama sayısının 4000 ulaştığını belirtirken platforma Uber, Foursquare ve Citymapper gibi popüler uygulamalarında ekleneceği söyleniyor.

android-wear-thumb-3-100388312-orig

Bu sayede kullanıcılar Google Now aracılığıyla “Bana bir araba çağır.”komutunu verdiğiniz taktirde Uber sürücüsü en hızlı şekilde konumunuza yönlendirilebilidiği gibi Foursquare uygulaması sayesinde yeni mekanlar hakkıdaki bilgilere oldukça hızlı bir şekilde ulaşabileceksiniz. Ayrıca Shazam’da akıllı saatin mikrofonunu kullanarak merak ettiğiniz şarkıları kolayca öğrenmenizi sağlar.

Google-Android-Wear-smartwatch-001

Android Wear’a yönelik dikkat çeken bir diğer yenilik ise emoji desteği ile hareketle kontrol oldu. Kolunuzu sallayarak sayfalar arasında geçiş yapmanız mümkün olacakken ayrıca ekrana çizdiğiniz bir emojide otomatik olarak uyan bir emojiye çevrilebilir.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir