Apple Müzik Servisi Ücretsiz Başlıyor!

Apple’ın yarın gerçekleşecek WWDC etkinliğinde tanıtılması beklenen müzik servisi ile ilgili yeni iddialar ortaya çıktı. Yeni servisin başlangıçta ücretsiz olacağı söylentileri bulunuyor!

s-cb732e05b45b4ea6f94a92575ad9ec2a08ab0113

Teknoloji devi Apple‘ın yarın gerçekleşecek Evrensel Geliştiriciler Konferansı‘ında tanıtacağı yenilikler merakla beklenirken, etkinliğe yönelik iddialar da devam ediyor. iOS 9 ve Mac OS X 10.11‘in tanıtılacağı etkinlikte şirketin yeni online müzik servisinin de tanıtılması bekleniyor. Financial Times gazetesinin son haberi de yeni müzik servisinin ücretlendirmesine yönelik şekilde.

apple-music-service

İlk 3 ay ücretsiz

İddialara göre abonelik tabanlı servis tüm kullanıcılara ilk 3 ay için ücretsiz sunulacak. 3 ayın ardından aylık abonelikle servisin kullanımı devam edecek. Apple‘ın iTunes üzerinden online müzik satışına devam edip etmeyeceği hakkında net bir bilgi bulunmuyor. Yeni müzik akış servisi ile birlikte piyasanın dalgalanacağı kesin gözüyle bakılıyor.

3d illustration of an audio speaker insterted into the front face of a chrome Apple logo on a gray reflective surface

Spotify gibi ücretsiz olmayacak

Apple‘ın Spotify gibi reklamlı ve ücretsiz dinleme modelini benimsemeyeceği belirtiliyor. İsveçli Spotify hali hazırda bilgisayar ve tablet ortamında ücretsiz, reklamlı ve özgür dinleme olanağı sunarken, akıllı telefonda ücretsiz, reklamlı ve karışık dinleme olanağı sunuyor. Spotify‘ın ayrıca reklamsız ve ücretli abonelik seçeneği de bulunuyor. Apple ve diğer müzik servislerinin Spotify‘ın bu modelinden rahatsız olduğu daha önce iddia edilmişti. Cupertinolu şirketin kendi servisine abonelik ücreti olarak 9.99 dolar talep edeceği bekleniyor.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir