Apple Watch Şimdi 7 Ülkede Daha Satışa Çıkıyor!

Apple’ın satış rekorları kıran akıllı saati Apple Watch, 7 ülkede daha satışa çıkıyor. İşte Apple Watch’un 26 Haziran’dan itibaren satışa sunulacağı ülkeler haberimizde.

intro-1433425960

Apple‘ın senelerdir beklenen akıllı saati bu sene içerisinde piyasaya sürülmüştü. Aslında herkes akıllı saat piyasasında Apple‘ın öncü olacağını düşünse de, Google‘ın Android tabanlı işletim sistemini kullanan akıllı telefon üreticileri daha hızlı davranmış ve Apple‘a büyük bir fark atmışlardı.

Nitekim, Apple akıllı saati Apple Watch’u rakiplerinden birkaç senelik bir gecikmeyle satışa sunsa da kısa sürede bu pazarın hakimi olmayı başarmıştı.

applewatch2

Apple Watch daha piyasaya sürülmeden tükenmiş ve en yakın teslim tarihi olarak bir kaç ay sonrasına günler verilmişti. Kısıtlı bir coğrafyada satışa sunulmasına karşın Apple Watch‘un bu denli rağbet görmesi, saatin diğer ülkelerde satışa sunulmasını da geciktirdi.

Apple Watch, 7 Ülkede Daha Satışta

Bugün Apple‘dan yapılan açıklamada ise Apple Watch‘un 7 ülkede daha satışa sunulacağı belirtildi. Apple Watch’un 26 Haziran’dan itibaren İtalyaMeksika, Singapur, Güney Kore, İspanya, İsviçre ve Tayvan’da Apple Online Store, Apple Store’lar ve belirli Apple Yetkili Satıcıları’nda satışa sunulacağı duyuruldu.

applewatch1

Apple Watch’un gördüğü ilgi her açıdan beklentilerimizin ötesine geçti ve onu tüm dünyada daha fazla müşteriye ulaştırdığımız için çok heyecanlıyız” diyen Apple‘ın Kıdemli Operasyonlar Başkan Yardımcısı Jeff Williams sözlerine şöyle devam etti: “Apple Watch siparişlerini karşılama konusunda büyük ilerlemeler kaydediyoruz ve müşterilerimize sabırları için teşekkür ediyoruz. Uzay Siyahı Baklalı Model Bilezikli Uzay Siyahı Paslanmaz Çelik 42 mm Apple Watch hariç, Mayıs ayı içinde verilecek tüm siparişler iki hafta içinde müşterilerimize gönderilecek. Bu süre zarfında bazı modelleriApple Store’larda da satmaya başlayacağız.”

Öyle görünüyor ki Apple Watch yakın bir gelecekte ülkemizde satışa sunulmayacak. Bu açıklamayla en azından Haziran ayı sonuna kadar Apple Watch‘un, Türkiye‘de satışa sunulmayacağı kesinlik kazanmış oldu.

 

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir