Apple’dan Yunanistan’a Yardım!

Ekonomik kriz ile boğuşan Yunanistan’a Apple’dan destek geldi. Amerikalı şirket, zor durumdaki ülkenin ekonomisi için katkı sağladığını duyurdu.

apple-yunanistan-ekonomi-kriz

Yunanistan‘daki ekonomik kriz dünya gündemindeki yerini koruyor. AB ülkeleri tarafından bir kez daha iflastan kurtarılan karşı komşu için şirketler düzeyinde de bazı destekler sunuluyor. Bu desteklerden biri de teknoloji devi Apple tarafından geldi.

iCloud 30 gün ücretsiz olacak 🙂

Cupertinolu şirket Yunanistan‘daki iCloud kullanıcılarını sevindirecek bir karara imza attı. Buna göre, ülkedeki tüm iCloud kullanıcıları için 30 günlük ücretsiz kullanım olanağı sunuldu. Kullanıcılar, ek 30 günlük depolama alanı kullanımları için herhangi bir ödeme yapmayacak. Ülkemizde bu durum komik karşılansada Yunanistanda ciddi bir konu.

apple-intro

Yunanistan ekonomisine katkı

Apple tarafından yapılan resmi  açıklamada, alınan kararda Yunanistan‘da yaşanan ekonomik durumun etkili olduğu ve ülkedeki ekonomiye katkı sağlama amacının güdüldüğü belirtildi. Apple‘ın bu hamlesi ülkede 1 aylık da olsa harcamaların azaltması ve dolaylı yoldan ekonomiye katkı sağlanması anlamına getirmek istiyor.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir