Arapça Harflerin Olduğu Bir Sms, iOS 8.3 Yüklü iPhone’ları Çökertiyor!

Dünyanın en büyük forumlarından olan Reddit’ten bir kullanıcı, Arapça kelime ve sembollerden gelen mesajın açılmasıyla birlikte iOS 8.3 yüklü iPhone’ların çöktüğünü ortaya çıkardı.

İOS 8.3 yüklü iPhone cihazlara gelen ve Arapça karakterlerden oluşan sms, iPhone’un çökmesine ve tekrar başlamasına neden olmuştur.

Bu gelen sms’i liste görünümünde açtığınızda, uygulama direkt olarak telefonun çökmesine sebep oluyor. Eğer başınıza böyle bir şey gelirse, bu durumdan iki şekilde kurtulabilirsiniz.

İlk olarak Siri’den kendinize mesaj gönderilmesini isteyin. Siri’ye “kendime bir mesaj gönder” dediğiniz zaman sesli asistan size bir mesaj gönderecek. Bu sayede iPhone’unuzun çökmesini engellemiş olacaksınız.

Alternatif olarak Not uygulamasını açarak size iletilen mesajı açın. Daha sonra bu mesaj içerisine küçük bir belge koyarak geri gönderin. MacRumors, bu sıkıntının iOS 8.3 dışında yüklü olan sürümleri de etkileyebileceğini söyledi.

 

İos8,3

 

Bu iki seçenekten birini kullandığınız taktirde sorundan kurtulmuş olacaksınız. Fakat şimdiden bu durum Apple yetkililerinin haberdarı olup ve en kısa sürede bu sorunun çözüleceğine dair açıklama yapılmış.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir