Asus, HTC’yi Satın Alabilir!

One M9 ile umduğunu bulamayan HTC, zor günler geçiriyor. Asus’un zor günler geçiren HTC firmasını satın almak için analizlere başladığı söylenmekte.

Screen-Shot-2013-03-19-at-4.00.11-PM

MWC 15 etkinliğinde One M9 ile karşımıza çıkan Tayvan merkezli HTC firması ilk bakışta sadece tasarımsal açıdan bekleneni verememiş gibi durmuş, daha sonra da Qualcomm’un büyük hatası olarak gösterilen Snapdragon 810 yonga setinin çok ısınmasından dolayı 2015 yılı amiral gemisi savaşında çok geride kalmıştı.

HTC’de İşler Yolunda Gitmiyor!

Finansal raporlarda da gidişatının iyice kötüye gittiği açıkça görünen HTC firması tahmin edeceğiniz gibi zor günler geçiriyor. HTC gidişatını düzeltmek için çözüm yolu arasa da, firmanın piyasa değeri hızla gerilemekte.

Asus, HTC’yi Satın Almayı Düşünüyor

Piyasadaki değeri hızla düşen HTC için bugün bir talip olduğu ortaya çıktı. PC üreticisi olarak tanıdığımız ancak son dönemde telefon piyasasında da isminden söz ettiren Asus firması, HTC’yi satın almak için finansal analizlere başlamış dedikoduları gezinmekte.

İddialara göre Asus firması, HTC’nin patent, Ar&Ge ve bilgi birikimini ele geçirmek için böyle bir hamle yapmayı düşünüyor. Asus’un finans yöneticisi DavidChang’in; Asus’un HTC’yi satın alma planı için yönetim kurulu görüşmelere ve analizlere başladığını dile getirmesi bu iddiaları güçlendirmekte. Fakat bence bu dedikoduların gerçeklik payını göz önüne getirdiğimde böyle bir iddianın değerini fazla bulmamaktayım.

asus-htc

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir