Çiftlerin İşini zorlaştıracak Facebook Uzantısı : Marauders Map

fm2

Google Chrome a eklenen yeni uzantı sayesinde Facebook’ta konuştuğunuz kişilerin nerde olduklarıyla ilgili bilgiye her an erişim imkanı sağlayabileceksiniz.

Günümüzde erkeklerin halı saha da mı yoksa club da mı olduğunu bayanların Merve‘ler de mi yoksa Mehmet‘ler de mi? olduğunu gösterebilecek olan bir uzantı. Bir yönden çok güzel ve kullanışlı olabilecek bu uzantı bir yandan da Gayrimenkul Danışmanlarının işine yarayacak gibi gözüküyor. Bu uygulama yüzünden ayrılmalar olduğu sürece insanlar daha çok gayrimenkul arayışına girecek .. Tabi bu yüzden önlem almak isteyip Facebook Hesabını kapatmak isteyenler de olucak.Facebook u sarsabilecek bişey değil bu ancak bu yönde Türkiye başta olmak üzere Facebook çok sayıda kullanıcı kaybedecek gibi gözüküyor… Tabiki bu sadece ilk düşüncemiz.. İkinci düşüncemiz ise ne yazıkki hırsızlıktan yana olabileceğine daird. İnsanların nerde olduklarını görebildiğimiz sürece ne yazıkki hırsızların işini kolaylaştırmış olabiliyoruz. Kapıları kilitlemeyi unutmayalım…

fm

Uzantının sahibi, ABD’de yaşayan ve yazılım mühendisi olan Aran Khanna. Chrome için böyle bir uzantı yazmaya karar veren Khanna, Messenger’daki yer bilgisinden faydalanmış. Uzantıyı kodlarken kişinin bulunduğu yerin enlem ve boylam koordinatlarının 6 ondalık basamaklı olduğunu fark eden Khanna, Facebook’un, kullanıcıların bulunduğu konumlarıyla ilgili gelen veriyi 3 feet olacak şekilde izlediğini ortaya çıkarmış.

Khanna, eklentiyi tamamladıktan sonra Facebook listesinde bulunan arkadaşlarının yerlerini net olarak bulmayı başarmış. Arkadaşlarının gün içerisinde bulundukları tüm yerleri kaydedip hatta sosyal yaşantılarıyla ilgili tespitlerde dahi bulunduğunu söyleyen Khanna, aynı özelliği arkadaş listesinde bulunmayan kişiler üzerinde de kullanabildiğini belirtmiş.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir