Fiat’ın En Yeni Sedan Modeli: Aegea PlatformEGE de.

Fiat’ın sedan ailesine dahil ettiği yepyeni modeli Fiat Aegea, İstanbul Autoshow’da tanıtıldı. Fuarda büyük beğeni toplayan Fiat’ın parlayan yeni yıldızı, geniş hacmi ve uygun yakıt tüketimiyle yine birçok otomobil severin ilk tercihleri arasında yer alacak gibi.

fiat2

Adını Ege Denizi’nden alan Fiat Aegea, otomobil devinin bir önceki sedan modeli Linea’nın yerini alıyor. 1,78 metre genişliği, 1,48 metre yüksekliği ve 2,64 metre dingil mesafesi otomobilin geniş iç hacmine dair ipucu veriyor. Bagaj kısmı ise 510 litre hacime sahip. Fiat Aegea, geniş iç hacmi ve konforunun yanı sıra ekonomik motor özellikleriyle de dikkat çekiyor. 120 beygir ve 95 beygir güç üreten iki adet Multijet II dizel motor ile beraber iki adet de benzinli motor seçeneği yer alıyor. Otomobilin en ekonomik seçeneğinin 100 km’de 4 litre yakıt tüketeceği belirtiliyor.

fiat4

İç mekanda kullanıcılara sunulan detaylar arasında 5 inçlik dokunmatik ekrana sığdırılan Uconnect araç içi eğlence sistemi, TomTom navigasyon sistemi, Bluetooth, mesaj okuyucu, ses tanıma özelliği, AUX ve USB girişleri yer alıyor. Tofaş’ın Bursa’daki fabrikasında üretilecek olan otomobil kasım ayından itibaren satışa sunulacak.

fiat3

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir