Force Touch Artık Web’te!

Apple’ın yeni nesil bilgisayarlarında kullandığı Force Touch Trackpad, OS X El Capitan güncellemesi ile web geliştiricilerine de açıldı.

After-seeing-Force-Touch-on-the-Apple-Watch-the-company-has-introduced-the-same-functionality-on-its-new-Macbook-1

Apple‘ın ilk olarak geçtiğimiz aylarda MacBook ile birlikte tanıttığı, sonrasında 13 ve 15 inç ekran boyutuna sahip Macbook Pro bilgisayarlarında da kullandığı yeni nesil trackpad Force Touch, OS X El Capitan güncellemesi ile web geliştiricilerinin kullanımına sunuldu.

Apple‘ın yayınladığı API ile kendi web sitelerini Force Touch uyumlu hale getirebilecek olan geliştiriciler,bu özellik sayesinde ziyaretçilerine yep yeni bir internet deneyimi sunacak.

forcetouch

Basıncı ölçen sensörler ile donatılan Force Touch trackpad, web sitesi deneyiminizi tek bir tıklamanın ötesine taşıyor. Örneğin bir video izleme sitesinde izlediğiniz videoyu ileri sarmak için basınç sensörlerini kullanarak sarma hızını ayarlayabilecek, bir web sitesinde okuduğunuz yazının en alt bölümüne hızlı bir şekilde ulaşabileceksiniz.

force

iPhone’a Gelme İhtimali Güçlendi!

Son zamanlarda sızıntılara ve söylentilere konu olan, Apple‘ın Force Touch dokunmatik ekranlı bir iPhone tanıtma ihtimali de, bu yeni haber ile güçlendi. Büyük bir ihtimalle Force Touch‘ın web desteği sadece Mac bilgisayarlarda değil, iPhone‘da da kullanılabilir diye düşünüyoruz.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir