Galaxy J5 ve J7 Geliyor!

Akıllı telefon pazarının önemli isimlerinden biri olan Samsung, ilk ön flaşlı telefon modellerini resmi olarak sundu.

1

Bir süredir yeni iPhone modelinde ön flaş olup olmayacağı tartışılırken, Samsung ön flaş kullanan modellerini sessiz sedasız bir şekilde satışa sunmaya hazırlanıyor.

Samsung‘un ilk etapta Çin’de satışa sunmayı planladığı Galaxy J5 ve Galaxy J7 modellerinin tüm özellikleri ortaya çıktı.

2

Galaxy J5 ve Galaxy J7 Özellikleri Kesinleşti

Galaxy J5 ve Galaxy J7‘nin teknik özelliklerini yayınlayan Samsung yetkilileri, iki cihazda da ön flaş fonksiyonunun bulunacağını belirttiler.

Samsung tarafından yayınlanan teknik detaylara göre Galaxy J7 gücünü 8 çekirdekli Snapdragon 615‘ten alacak. Kullanıcılara 5.5 inçlik 720×1280 piksellik bir ekranla sunulacak olan J7‘de 13 megapiksellik ana kameraya flaş destekli 5 megapiksellik ön kamera eşlik edecek. 1.5 GB‘lık RAM desteği olan telefonun dahili depolama alanı ise 16 GB olarak tespit edildi.

3

J7‘ye göre bir alt segmentte yer alan Galaxy J5 gücünü 1.2 GHz hızında dört çekirdekli Snapdragon 615‘ten alırken, kullanıcılarına 16 GB‘lık bir dahili depolama alanı sunuyor. 13 megapiksellik bir ana kameraya sahip olan Galaxy J5‘te 5 megapiksellik flaş destekli ön kamera da bulunuyor. Aynı üst modeli J7 gibi 1,5 GB‘lık bir RAM desteğine sahip olan J5, J7‘de olduğu gibi Android 5.1 Lollipop ile piyasaya çıkacak. Güney Kore kökenli Samsung‘un ön flaş desteğine sahip ilk modelleri olanGalaxy J5 ve Galaxy J7‘nin Çin‘deki satış fiyatı da belli oldu.

intro

Samsung Galaxy J7 Fiyatı?

Samsung Galaxy J7 fiyatı, 1798 CNY yani 290 dolar olarak belirlenmiş durumda. Galaxy J7‘nin ülkemizdeki fiyatı ise hemen hemen 1000 TL1300 TL arasında bir fiyattan satılacağını yönünde. Tabi bu özelliklere eş değer birçok telefonun daha ucuza bulunabileceği de bir gerçek. Samsung Galaxy J7 fiyatı türevlerine göre biraz yukarıda olsa da ön flaş özelliği telefonu rakiplerinden bir tık önde götürebilir.

samsung-galaxy-j-ailesine-iki-yeni-uye-kazandirdi--1428651225

Samsung Galaxy J5 Fiyatı

Samsung‘lu yetkilileri Çin‘de önümüzdeki hafta satışa sunacakları diğer bir J modeli Samsung Galaxy J5 fiyatı ise 225 dolar. J7 ile arasında ekran ve işlemci farkı bulunan J5, üst modeline göre biraz daha cazip bir model olarak öne çıkıyor. Samsung Galaxj J5 fiyatı ülkemizde 700 TL – 1000 TL bandında olacaktır. İki model arasında hemen hemen 250 TL gibi bir farkın kısmen olacağı mümkün.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir