Galaxy Note 5 Çıkış Tarihi

iPhone 6s ve iPhone 6s Plus modellerinin tanıtılmasına yakın bir zaman kala, Samsung, iPhone 6s’den önce Galaxy Note 5’i duyurabilir.

news_inside-recovered-iphone6s-galaxy-note5-note-5

Android ve iOS savaşını yavaşlatmamak adına Samsung, güçlü Android Galaxy cihazlarını Apple’ın iPhone modellerine göre şekillendirmeyi düşünüyor olduğu haberleri, sıklaşmaya başladı. Üstelik son gelen resmi olamayan raporlarda, Samsung’un Glaxy Note 5 modeli için belirlediği çıkış tarihleri de belirlenmiş durumda.

news_inside-samsung-galaxy-note-5

Samsung, Apple Çarpışması!

Samsung’un en güçlü modeli; Note serisi dersek yanlış söylemiş olmayız. Aslında bu yorumlamaları tüm Android dünyası adına da genellemek mümkün. Galaxy Note modelleri, gerek satış miktarıyla gerekse de kullanıcı beğeni ve yenilikleriyle, iOS karşısında Android dünyasının önemli isimlerinden olmayı başarıyor. Samsung’da bu durumun farklında olacak ki Apple’ın iPhone 6s ve iPhone 6s Plus modellerini Eylül tanıtımının ardından büyük satış miktarları hedeflerini tökezletmek için, hem Galaxy S7 hem de Galaxy Note 5 için tanıtım tarihini bir an önce çıkarmak istiyor.

intro_1-samsung-galaxy-note-5

Samsung Galaxy Note 5 Tanıtımı Erkene Çekti!

Normal şartlarda Galaxy Note 5 için beklentiler, Eylül başında yer alacak IFA 2015 fuarı kapsamında olacağı yönündeydi. Ancak aynı ay içerisinde Apple’ın da iPhone etkinliği olarak bilinen bir etkinliğin yapılacak olması,Galaxy Note 5 ilgisini olumsuz etkileyeceği düşünülerek, Samsung’un elini hızlandırmışa benziyor.

Galaxy Note 5 – iPhone 6s Plus

Digitimes isimli ünlü bilgi kaynaklarından olan yayından gelen son bilgilere göre Samsung, iPhone 6s tanıtımından önce yani Ağustos ayının ilk haftasında veya ikinci haftası içerisinde Galaxy Note 5 modelini duyuracak.

1436868871_samsung-galaxy-note-5-concept-renders

Galaxy Note 5 Ağustos 14’te Bizlerle Olabilir

Aktarılan raporlara göre Samsung, 14 Ağustos tarihinde Galaxy Note 5 modelini duyurabilir. Ne yazık ki raporların dayandığı kaynaklar açık edilmiyor. Hatırlatmak gerekirse Samsung Galaxy Note 5 için beklenen teknik özellikler 14nm üretim teknolojisine sahip yeni nesil Exynos işlemci, 5,7inç büyüklüğünde 2560 x 1440 piksel çözünürlüğünde ekran ve geliştirilmiş yeni ara yüz şeklinde sıralanıyor.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir