Galaxy S8 Home Düğmesi Basınçlı Olucak!

Samsung Galaxy S8, basınca duyarlı sanal bir Home Tuşu ile birlikte gelecek. Note 8’de tüm ekranda basınca duyarlılık olabilir. 

Galaxy S8‘in fiziksel bir Home tuşu olmayacağı konusu artık resmi gibi. Şimdiye kadar bunun aksini belirten herhangi bir söylenti çıkmadı. Telefonun parmak izi okuyucusu ise, Home düğmesinin ortadan kalkmasıyla birlikte arkada kameranın alt bölümüne yerleştirildi.

Güney Kore tarafından sızan yeni bilgilere göre, Galaxy S8’in sanal Home düğmesi basınca duyarlı olma ihtimali var. Eğer bu söylentiler gerçeği yansıtırsa, Galaxy S8’in sanal Home tuşu, ne kadar basınçla basıldığına göre farklı menü seçeneklerini bizlere sunacak.

Galaxy S8 için basınca duyarlı bir OLED ekranlar üzerinde çalıştığı söylenmekte. Bunun sonucunda Apple’ın ilk OLED iPhone’u doğacak ve ironik şekilde Samsung da bu ekranların en büyük tedarikçisi olacak. Apple, iPhone 6s ile birlikte 3D Touch özelliğini duyurduğu için, gelecek telefonlarda da aynı özellik bulunmak durumunda. OLED ekrana sahib olanlarla bile aynı.

Yalnız, Samsung Display’in basınca duyarlı bir OLED ekranları konusunda deneyimli olduğunu da belirtmek isteriz.
Huwaei P9’daki OLED ekranlar da basınca duyarlı aynı zamanda Samsung Display tarafından tedarik edildi.
Yayılar bu haberlerde ayrıca Galaxy Note 8’in 3D Touch benzeri bir teknoloji ile tüm ekranda basınca duyarlı bir şekilde olacarak geleceği söylentiler arasında.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir