Google, Lumedyne Şirketine Göz Dikti!

Sürücüsüz otomobil teknolojilerini geliştirmeye devam eden Google, bugün önemli bir satın alma gerçekleştirdi. Peki, Lumedyne şirketi neden satın alındı?

google-lumedyne-85m-sensor

İnternet ve mobil pazarlarda en büyük markalardan olan Google, uzun zamandır otomobil tarafında önemli çalışmalar sürdüyor.

Google’dan sürücüsüz otomobiller için önemli yatırım

Özellikle sürücüsüz otomobil teknolojileri için önemli yatırımlar yapan marka, kısa süre önce yine sürücüsüz otomobil alanındaki çalışmaları için önemli bir şirketi daha satın almaktan çekinmedi.

Sensör alanında önemli çalışmaları olan Lumedyne şirketini bugün itibariyle satın aldığını bildiren Google, Lumedyne için 85 Milyon Dolar ödemiş.

Google‘ın geleceği için çok önemli bir yatarım olduğunu tahmin ettiğimiz bu satın alma, belki birkaç yıl içinde Google‘a çok fazla para kazandırabilir diye düşündürüyor.

Sürücüsüz otomobiller birkaç yıl içinde son kullanıcıya ulaşabilir

Şimdilik Google‘ın satın alma ile ilgili detaylı bir açıklaması yok. Ancak markanın çalışmalarını hızlandırdığı ve belki sürücüsüz otomobillerin birkaç yıl içerisinde son kullanıcıya ulaşabileceğini tahmin ediyoruz.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir