Google, Ücretsiz Mesaj Atmayı Bitirdi!

Google, Takvim uygulamasındaki hatırlatma amaçlı SMS gönderimi konusunda radikal bir karar aldı. Sebebi, telefonların akıllı olması mı, yoksa mesaja para ödemek istememesi mi oldu?

1-1426029102

Gmail veya Google Apps kullanıcılarını çok mutlu eden verimli uygulamalar listesinde üst sıralarda her zaman ki gibi Google Takvim bulunuyor.

Ajandaya girilen toplantılar, dilediğiniz bir zamanda size ücretsiz SMS ile hatırlatılabiliyordu. Bu SMS’leri unutsanız iyi olur. Google‘dan gelen açıklama aynen şöyle;

Google Takvim’deki SMS bildirimleriyle ilgili Önemli Duyuru”

27 Haziran 2015‘ten itibaren, artık Google Takvim‘den SMS bildirimleri gönderilmeyecektir. SMS bildirimleri, akıllı telefonların kullanılmaya başlanmasından önce kullanıma sunulmuştu. Artık, akıllı telefonların ve bildirimlerin kullanıldığı bir ortamda, İnternet’e bağlı olmasanız da mobil cihazınızda daha zengin ve daha güvenilir bir deneyime sahip olabilirsiniz.

Lütfen dikkat: Google Drive for Work, Google Apps for Work (ücretli sürüm), Google Apps Eğitim Sürümü ve Google Apps Devlet Sürümü müşterileri bu değişiklikten etkilenmeyecektir.

– Google Takvim Ekibi

SMS faturaları ağır mı geldi?

Google, her ne kadar bu tasaarrufu, “gerek kalmadı” diyerek duyursa da, kullanıcıların beğenerek kullandığı bu özelliğin kaldırılmasının arkasında, operatörler tarafından Google‘a kestiği faturalar da olabilir diye düşünülüyor.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir