Google’dan Akıllı Dövmeler Teknolojisi!

Google’dan Akıllı Dövmeler Teknolojisi!

Google, Almanya’da bulunan bir üniversitenin araştırmacılarıyla birlikte, çığır açacak bir teknoloji üzerinde çalışmalarına başlamış bulunmakta.

Geleceğin giyilebilir teknolojileri sadece Sanal Gerçeklik deneyimleri için üretiliyor’du. Artık sadece sanal gerçeklik için üretilmiyor. Almanya’da bulunan saarland Üniversitesi, Google ile işbirliği yaparak bir grup bilim insanı ile “Akıllı Dövme” üretimi için proje gerçekleştirdiler.

Yaşlanmanın getirdiği en kaçınılmaz etki vücut lekeleri ve kırışıklıklardır. Bilim Adamları bu proje ile bu leke ve kıırışıklıkların aktif bir biçimde kullanılması adına çalışma yürütmüş durumdalar. Vucüttaki belirli hareket noktalarını akıllı telefonlar dahil çeşitli donanımlar kontrol edebilmek adına esnek ve geçici dövme özelliği taşıyan elektronik devrelerle donatmayı başarmış durumdalar.

SkinMarks olarak adlandırılan dövmeler, telefon üzerindeki işlevlere erişmek için kullanıcıların belirli vücut hareketleri, parmaklarını dokunuşları, deriyi esnetme ve ya sıkıştırma aracılığıyla kullanmasına olanak sağlıyor.
Dövme içine gömülü algılayıcılar istenilen komutu hedef cihaza iletiyor.

Geliştirilen bu teknoloji’nin videosunu aşağıdan bulabilirsiniz..

 

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir