Huawei ve Audi’den Büyük Ortaklık!

Akıllı telefon pazarının yükselen markalarından biri olan Huawie, CES Asia 2015’te yeni nesil araç teknolojileri için Audi Group’la birlikte çalışmak için el sıkıştığını söyledi.

intro-1432902254

Akıllı telefonların günlük hayatımızdaki kullanım yeri gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Artık yeni model araçlarda kullanılan CarPlay ve Android Auto gibi sistemler sayesinde, akıllı telefonların araç içerisindeki kullanım kolaylığı da hatırı sayılır derecede artmış gibi.

Bunun haricinde bazı firmalar aralarında yaptıkları anlaşmalarla, araç içerisinde daha farklı bağlantı opsiyonları da sunuyorlar. Bu anlaşmalardan sonuncusu ise devam etmekte olan CES Asia 2015‘te Audi ve Huawei arasında ortaklık imzalandı.

Yola Çıkınca İnternetsiz Kalmayın

Huawei’nin LTE modülleri yeni Audi Q7 SUV modeli için TDD-LTE ve FDD-LTE standartları çerçevesinde 2G, 3G ve 4G bağlantı desteği sağlayacak. Kullanıcılar bu ortaklıkla, 100Mbps’ye ulaşan yüksek hızda veri transferi ile birlikte, internet odaklı özellikler eşliğinde,gelişmiş bir sürüş keyfi hissedilecek.

intro1-1432902280

Huawei‘nin yetkili isimlerinden Richard Yu konuyla ilgili olarak “Bağlantılı araç teknolojilerinde uçsuz bucaksız fırsatlar söz konusu. Audi Group’la bu alanda işbirliğine gitmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Huawei, Audi gibi sektör lideri otomotiv şirketleri ile gerçekleştirdiği işbirliği ile yeni nesil otomobiller için, en iyi bağlantı servisleri ve çözümlerini sunmayı amaçladığını bir kez daha ortaya koydu. Otomobillerle, akıllı telefonlar,giyilebilir teknolojiler ve insanlar arasında, bugüne dek eşi benzeri görülmemiş bir bağlantı deneyimi ve sürüş keyfi bizleri bekliyor” dedi.

Otomobiller, akıllı telefonlardan ve giyilebilir teknolojilerden sonraki iletişim araçları olma yolunda hızla ilerliyor. Sektör raporları, 2020 yılına kadar, otomobillerin %90’ının internet bağlantısına sahip olacağını ve nesnelerin interneti segmentinin en önemli parçası olacağını belirtiyor.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir