Intel’den Yep Yeni Bir Teknoloji Geliyor!

Teknoloji devi Intel, uzun süredir yakın ilişkilerde bulunduğu giyilebilir teknoloji cihazları üzerine çalışan Kanadalı Recon Instruments’i satın aldı.

intel-Wallpaper

İşlemci denildiğinde akla ilk gelen firmalardan biri olan Intel, giyilebilir teknoloji pazarına girmek için dev bir adım attı. Intel, birçok projede iş ortağı olarak çalıştığı giyilebilir teknoloji cihazları üzerinde çalışan Kanadalı Recon Instruments‘i satın aldı.

75 Kişilik Ekip

2008 yılında, British Colombia Üniversitesi‘nde 75 kişilik bir grubun proje amaçlı kurduğu Recon, kısa süre içerisinde büyük bir ivme kazanarak önemli yerlere gelmeyi başardı.

3

Özellikle giyilebilir teknoloji alanında Google Glass‘a rakip olarak tanıttığı Recon Jet ile büyük sükse yapan Recon, daha çok sporculara hitap eden ürünler üzerinde çalışıyordu.

Intel ile giriştiği birçok projede önemli roller üstlenen Recon, dünya üzerinde pek yaygın olmasa da kendi pazarında önemli bir paya sahip.

Fiyat Konusunda Henüz Bilgi Yok

1

Geçtiğimiz gün Intel tarafından yapılan açıklamada Recon Instruments‘in satın alındığı belirtildi. Bu satın alımla ilgili herhangi bir fiyat bilgisi ise verilmedi.

Intel yetkilileri satın alımdan sonra yaptıkları açıklamada, Recon‘un önemli bir marka olduğunu ve üretilen ürünlerde yine Recon ismine yer vereceklerini açıkladı.

2

Intel bu satın alımla birlikte giyilebilir teknoloji üzerine de önemli bir adım atmış oldu. Zira Recon gibi bir marka Intel‘in yatırımları sayesinde kısa zamanda çok daha büyük işlerde boy göstermesi hiçte hayal edici değil. Özellikle Google‘ın giyilebilir teknoloji pazarını küçümseyerek Google Glass projesinde attığı geri adımlardan sonra, Intel doğru hamlelerle pazarın lider ismi konumuna yükseltebilecek güce sahip olabilir.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir