iPhone 5C Hayat Kurtardı!

İngiltere’de yaşayan 25 yaşındaki bir kişi, kısa mesafeden tüfekle vurulmasına rağmen kurşunun iPhone 5C’ye denk gelmesi sayesinde hayatta kaldı.


Akıllı telefonlara yapılan işkence testlerini daha önce birçok kez paylaşmıştık. Özellikle tüfekle vurulan işkence testleri, süper yavaş çekimlerle çok etkileyici görünüyor olsa da bana şahsen hep gereksiz gelmişti. Fakat bugün ortaya çıkan bir haber, bu testlerin de bir amacının olduğunu göstermiş oldu.

stream_img (2)

İngiltere’de yaşayan 25 yaşındaki bir kişi, yakın mesafeden av tüfeğiyle vuruldu. Polis sözcüsü, normal şartlarda vurulan kişinin hayatını kaybetmesi gerekirken kurşunun iPhone 5C’ye denk gelmesi sonucu hayatta kaldığını söyledi. Saldırıya uğrayan kişinin yine de ciddi bir şekilde yaralandığı belirtiliyor, fakat kurşunun telefona denk gelmesi olası bir cinayetin de önüne geçmiş oldu. Saldırıyı yapan kişinin ise 19 yaşında bir genç olduğu belirtiliyor.


Geçtiğimiz sene de bir ABD askeri, intihar bombacısının saldırısı sonucu vücuduna gelen şarapnel parçasının iPhone’a denk gelmesiyle hayatta kalmıştı. Bu yaşanan olaylar üzücü olsa da Apple, iPhone cihazlarına pazarlama stratejisi olarak “silaha karşı dirençli” gibi bir ibare koysa yanlış olmaz galiba.

stream_img (1)

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir