İphone 6s ve 6s Plus Hakkında Son Gelen Bilgiler..

iphone-6s-ve-6s-plus-in-ekranlarinin-hangi-cozunurlukte-olacagi-netlik-kazandi-705x2900

Apple’ın Eylül ayında tanıtmasının beklendiği yeni iPhone modellerinin ekranlarının hangi çözünürlükte olacağı da netlik kazandı.

Apple, bu zamana kadar kendisine hiçbir şirketi rakip olarak görmeden cihazlarının sistem özelliklerini belirliyordu. Fakat bu yıl sonunda tanıtılacak olan modellerle ilgili yapılan söylentiler, artık şirketin bu stratejiden uzaklaştığını açık bir şekilde gösteriyor.

Uzun zamandır stabil bir işletim sistemine sahip olmasından dolayı 1 GB RAM’den fazlasına ihtiyaç duymayan Apple’ın yeni iPhone’larında LPDDR4 2 GB RAM kullanacağı söyleniyor. 16 GB dahili hafıza seçeneğini kullanmayacağını söyleyen Apple, en düşük hafıza seçeneğini 32 GB’dan başlatacağını söyledi. Ayrıca 12 MP çözünürlükte kamera ve A9 işlemcinin olacağı da Apple’a yakın kaynaklar tarafından sık sık belirtiliyor.

Çinli internet sitesi Feng, Apple’ın yeni modelleri iPhone 6S ve 6S Plus’ın ekranlarının hangi çözünürlükte olacağını söyledi. Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz aylarda Apple’ın Japan Display’e 1.7 milyar dolara yakın yatırımda bulunduğu sızdırılmıştı. Bu yatırımın sonucu olarak yeni cihazların ekranlarının daha da üst seviyede olmasını isteyen Apple, iPhone 6S için 1920 x 1080p çözünürlüğünde Full HD, 6S Plus içinde 2K çözünürlüğünde (2560x1440p) ekran kullanabileceğini belirtti. Apple’ın mevcut akıllı telefonları olan iPhone 6 ve 6 Plus, sırasıyla 1334 x 750 ve 1980 x 1920 çözünürlüğe sahipti.

Feng’e göre şirket, yeni iPhone modellerinde Force Touch desteğinin olacağını ve sözde bükülme olaylarının önüne geçmek için iPhone 6S için farklı bir metal alaşımı kullanacağını belirtiyor.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir