iPhone 8’de Düz Ekran, Kavisli ekrana karşı!

Apple’ın merakla beklenen iPhone 8’i, satışa sunulmasına aylar kalsa da, bazı tartıışmalar hala daha devam etmekte.
Otoriteler, Apple’ın ekran teknolojisi hakkında zıt fikirleri paylaşıyor..

Apple iPhone 8 hakkında yılın ilerleyen aylarında pek çok dedikodu ortaya atıldı. Söylenti doğruyu yansıtıyorsa eğer, Apple’ın yeni akıllı bombası, minimal çerçevelerle ve “Ev Tuşunun” olmadığı 5.8 inçlik uçtan uca OLED ekrana sahip olacak.
İlk raporlar, kavisli ekrana işaret ediyordu ama sonradan karşımıza çıkan bilgiler, Apple’ın düz ekrandan vazgeçmeyeceğini işaret etti.

IHS Markit analisti Wayne Lam, MacRumors’a verdiği demeçte “Mimari olarak, günümüz Apple 2.5 inçlik cam tasarımına benzeyen bir panelin iPhone 8’de OLED yapısı ile buluşması bekleniyor. Ancak söz konusu OLED tasarım düz ekran olarak tasarlanacak.” 
açıklamasında bulundu.

Wayne Lam, Kısa süre önce duyurulan LG G6’ya benzer şekilde, iPhone’un da daha geniş bir ekrandan faydalanmak üzere yeni bir en-boy oranı kullanacağını tahmin ediyoruz. Böylece, Amerikalı bilişim devi daha geniş ve verimli bir ekranla donatılacak. Benzer bir politikanın Galaxy S8’de Samsung tarafından uygulanacağını söylemek de yanlış olmaz. iddialarında bulundu.

Yazımızın özüne gelirsek eğer, Yeni Apple iPhone 8’in satışa sunulacağı, tanıtılacağı ana kadar düz ekranmı, kavisli ekran’mı, tartışmaları şiddetle devam edecek..

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir