iPhone Fotoğraf Ödülleri Sahipleriyle Kavuştu!

2015 iPhone Fotoğraf Ödülleri’nin kazananları açıklandı. iPhone ile çekildiğine inanamayacağınız birbirinden güzel fotoğrafları ve iPhone 6 fotoğrafları haberimizde sizlerle.

01_d

iPhone Fotoğraf Ödülleri 2015 yılının kazananları, tüm dünyadaki 120 ülkeden iPhone fotoğrafçılarının gönderdiği binlerce fotoğraf arasından seçildi.

Geniş Kategori Yelpazesi

Yılın Fotoğrafçısı ödülünün yanı sıra, bu seneki yarışmada 19 farklı kategoride kazananlar açıklandı. Bu kategorilerin bazıları şunlar; soyut, hayvanlar, mimari, çocuklar, çiçekler, yiyecek, peyzaj, yaşam tarzı, doğa, haber-etkinlikler, diğer, panorama, insanlar, portre, mevsimler, natürmort, günbatımı, seyahat ve ağaçlar.

Yarışmaya Hangi Ülkelerden Katılım Oldu?

Kazananlar Avustralya, Kanada, Çin, Hırvatistan, Ekvator, Mısır, Almanya, Hong Kong, Hindistan, İrlanda, İsrail, Kuveyt, Malezya, Yeni Zelenda, Polonya, Portekiz, Güney Afrika, İspanya, İsviçre, Tayvan, Birleşik Krallık ve Birleşik Devletler gibi dünyanın çok geniş bir coğrafyasından katıldı.

1 — Michal Koralewski

33950_21725-3662_1_1_5_MichalKoralewski01-people

2 — David Craik

David-Craik-2ndPlace-Photographer-of-the-Year-1000x562

3 — Yvonne Lu

55803f4eaf540ffd4b300679

iPhone 6 ve iPhone 6 Plus Fotoğraf İpuçları

HDR Modu : Bir sonraki çekiminizde HDR modu açın. Yeni sensör, harika dinamik aralıklı güzel HDR fotoğraf ve video çekmenizi sağlar, hatta fotoğraf, video ve selfie çekimlerinizin otomatik olarak daha güzel gözükmesini sağlar.

Pozlama denetimi : Eğer fotoğraf istenilenden karanlıksa, akıllı imleç fonksiyonunu kullanarak ön gösterim penceresinde elinizi her iki yöne doğru hafifçe dört f-stop kadar kaydırarak fotoğrafınız için uygun parlaklığı ayarlayın.

Yüksek-çözünürlüklü Panoroma : Pano modu 43 Megapiksel’e kadar yüksek çözünürlüklü panoramik fotoğraflar çekmenizi ve dinamik otomatik pozlandırma en güzel kareleri inanılmaz bir netlikte yakalamanızı sağlar. Tek yapmanız gereken kamera uygulamasının sağ tarafındaki ok işaretini tıklayarak panoramayı sağ taraftan sol tarafa almak.

Zamanlayıcı modu : Grup çekimleri ekstra koordinasyon gerektirebilir. Zamanlamayı 3 ile 10 saniye arasına ayarlayarak herkesin fotoğraf karesine girebilmesi için vakit tanıyın ve otomatik modda fotoğraf çekin.

Düzenlemelerinize ince ayar yapın : Apple tarafından tasarlanan filtreleri uygulayarak fotoğrafınızın daha fazla öne çıkmasını sağlayın. Aynı zamanda iOS 8, en sevdiğiniz uygulama geliştiricilerin fotoğraflar uygulaması içinde kullanabileceğiniz filtreler ve düzenleme araçları yaratmasına olanak sağlar.

Optik Görüntü Stabilizasyonu : iPhone 6 Plus’ın Optik Görüntü Sabitleme özelliği sayesinde ellerinizin titremesi sorun olmaktan çıkıyor; donanım ve yazılımın eşsiz entegrasyonu ile düşük ışık ayarlarında güzel fotoğraflar çekmek mümkün.

Processed with VSCOcam with f2 preset

Processed with VSCOcam with f2 preset

ahmed-solimani-1stplace-travel-1434611095 alexander-vu-2ndplace-portrait-1434611101 amy-paterson-1stplace-flowers-1434611107 ana-leko-2ndplace-stilllife-1434611109 anbu-jawahar-ra-3rdplace-abstract andre-malerba-1stplace-panorama aung-pyae-soe-2ndplace-children ben-schuyler-1stplace-abstract brendan-o-se-3rdplace-people cesar-bernardo-3rdplace-lifestyle chen-chung-hung-3rdplace-newsevents chris-belcina-1stplace-landscape chris-hillary-2ndplace-sunset christian-frank-1stplace-architecture cindy-buske-1stplace-stilllife daniele-colombera-1stplace-portrait david-craik-2ndplace-photographer-of-the-year dina-alfasi-3rdplace-portrait dorit-kerlekin-2ndplace-flowers elaine-taylor-2ndplace-others emanuel-vargas-3rdplace-others fabio-alvarez-1stplace-lifestyle faisal-alateeqi-2ndplace-landscape heather-goss-1stplace-seasons jana-bochet-2ndplace-trees jen-pollack-bianco-2ndplace-animals jen-pollack-bianco-2ndplace-nature jeremy-kern-1st-place-children jesse-alkire-1st-place-newsevents john-huet-2ndplace-abstract john-huet-2ndplace-newsevents jose-luis-barcia-2ndplace-people jose-luis-saez-martinez-1stplace-others joshua-sarinana-2ndplace-architecture joshua-sarinana-2ndplace-seasons kaihua-li-2ndplace-panorama kathy-kingsbury-3rdplace-travel lauren-bealer-3rdplace-panorama lee-atwelli-3rdplace-nature lu-gen-3rdplace-children mandy-blake-2ndplace-lifestyle mariko-klug-3rdplace-trees martin-dreyer-3rdplace-landscape michal-koralewski-1stplace-photographer-of-the-year nicky-ryan-3rd-place-flowers nicky-ryan-3rdplace-seasons renai-roberts-3rdplace-animals richard-bing-3rdplace-architecture robert-radesic-1stplace-sunset robert-radesic-2ndplace-travel ruairidh-mcglynn-1stplace-trees sephi-bergerson-1stplace-animals song-han-1st-place-people stefanie-hartman-3rdplace-sunset xu-lin-1stplace-food xu-lin-3rdplace-stilllife yeankai-lau-3rdplace-food yvonne-lu-3rdplace-photographer-of-the-year yvonne-naughton-1stplace-nature

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir