Land Rover’dan Yeni Nesil Çukur Algılama Teknolojisi!!

2012-Range-Rover-Evoque-Special-Edition-with-Victoria-Beckham-Front-Grille-1280x9600

Land Rover lüks SUV modeli Range Rover Evoque’ta çukur algılama teknolojisini deniyor.

İngiliz arazi aracı üreticisi Land Rover firmasının lüks sınıfı olarak kabul edilen Range Rover, araçlarında çukur algılama teknolojisi kullanacak.

Araçlarında dememizin sebebi şuan piyasada olan jiplerinde zaten bulunan sensörler dışında başka sensörler eklemeye ihtiyaç duymadan sadece programlama ile bu özellik aktif hale gelebilecek.

2012-Range-Rover-Evoque-Special-Edition-with-Victoria-Beckham-Front-Grille-1280x96001

İngiliz marka bu özelliği Range Rover Evoque ve Land Rover Discovery Sport modellerinde deniyor. Süspansiyonu üzerinden gelen verilere göre çukurun boyutunu hesaplayan araç bu bilgiyi bir buluta aktarıyor. Bu sayede aynı yolu kullanmakta olan bir başka araç, yol üzerindeki çukur hakkında uyarılıyor.

Şimdi herzamanki gibi teknik bilgi haricindeki yorumlarımı eklemeyi ihmal etmemeliyim… 🙂
Teknoloji hakkındaki kısa özetimi geçeyim ben sizin için;
Şimdi Üniversite‘den mezun olmuşssunuz işe başlamışsınız arkadaşınızla kendinize biriniz Land Rover Discovery Sport birinizde Range Rover Evoque almışssınız.. Türkiye‘nin neresinde olduğu pek önemli değil gerçi heryerde çukurlar mevcut ne yazık ki… Yolda giderken öndeki arkadaşınız bir çukura giriyor farketmeden arabadaki bulut sistemleri devreye girip arkadaki arkadaşa uyarı veriyor “burda çukur var masraf açılmasın başımıza girme çukura” diyor. 🙂
Sistem bu şekilde işliyor yani..
Gerçi Türkiye‘de pek kullanılcak bi teknoloji değil yani sonuçta Türkiye‘de genelde kuş serisi araba kullanıldığı için Land ve Range daha çok güzel bir üniversiteden mezun olup iyi bir işe yerleşip para kazanıp araç alan Bayanlar tarafından tercih ediliyor. 🙂 Düşüncelerimin sıkıp sıkmadığı hakkında yada bu yeni teknolojinin yararlı olup olmadığı hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümüne ekleyerek bizi aydınlatabilirsiniz.. Şimdilik bu haberimiz son buluyor.. Teknoloji ile ilgili güncel haberler için PlatformEGE ‘ yi takip edin… Esen Kalın …

https://www.youtube.com/watch?v=NPiynbknYVE

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir