Lenovo Logosunu Değiştirdi!

Çinli teknoloji şirketi Lenovo, markasını yeniden konumlandırmak istiyor. Dizüstü serisiyle iş dünyasına hitap eden şirket, gençleşme çalışmalarına logo değişikliği ile devam etti.

lenovo-logo

Çinli teknoloji şirketi Lenovo, markasını yeniden konumlandırmak istiyor. Özellikle, dizüstü bilgisayar serisi ile profesyonel sınıfa hitap eden şirket, daha genç ve dinamik bir pazara açılmak istiyor.

Daha Cool Bir Marka İmajı

Daha dinamik ve renkli bir logo ile kullanıcıların karşısına çıkan şirket, cihazlarına da yeni çizgiyi yansıtmayı planlıyor. Konu hakkında konuşan şirket CEO‘su Yang Yuanqing, tüketicilerin daha yenilikçi ve daha “cool” cihazlara ihtiyaç duyduğunu belirtti. Yuanging, dünyanın değiştiğini söyledi ve cihazların artık daha yetenekli, daha modaya uygun ve daha fazla kişisel olması gerektiğinin altını çizdiler.

lenovo-new-logo-2015-100587921-large-1

Thinkpad’den Bugünlere.

Yaklaşık 10 yıl önce, IBM‘in Thinkpad markasını satın alan Lenovo şirketi, küçük bir işletmeden dünyanın en büyük PC satıcılarından birine dönüştü. Bakalım Çinli Lenovo, markasını yeniden konumlandırarak daha büyük pazar bütcesine ulaşabilecek mi?

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir