Mercedes-Benz ve Lufthansa’dan Muazzam Uçak

Yaptığı arabalar ile lüks tanımına farklı bir boyut kazandıran, tartışmasız otomotiv sektörünün en iyilerinden olan Mercedes,bir Alman firması olan Lufthansa ile, harika bir uçak tasarladı.

Kaliteli, standartları yüksek bir yolculuk dendiğinde herkesin aklına direkt olarak uçakların birinci sınıf yanı business klasmanı gelir. Ancak bazıları için bu durum, oldukça geniş odalı, muhteşem konforlu beyaz deri koltuklar demek olabilir..

Lüks araç dendiğinde akla gelen otomotiv sektörünün ileri gelen markalarından biri olan Mercedes-Benz ile, aynı olayın havayolu versiyonunda akla gelen markalardan Lufthansa Technik‘in ortaklığı sonucu, ortaya muazzam şık kabin tasarımına sahip, müthiş bir uçak tasarım konsepti çıkmış. Mercedes ‘in siz yapın biz taşıyalım şeklinde kullanmış olduğu cümlesi de oluşan projelerde kendini tekrar kanıtlamış oldu.

lufthansa-mercedes-airplane-interior-3

”Amacımız global müşterilerimize, arzulanan hiçbir şeyin eksik olmadığını, standartların oldukça üstünde bir tasarım sunmak” açıklamasında bulunan Lufthansa şirket başkan yardımcısı Walter Heerdt, sözlerine ”gerek özel gerekse iş alanında kullanımlar için olsun, yaptığımız tamamlanmış konsept her amaca hizmet edebilecek şekilde uyum sağlamakta” şeklinde devam etti.

lufthansa-mercedes-airplane-interior

Uçağın konsepti bu hafta Cenevre‘de düzenlenen 2015 Avrupa İş Havacılık Kongre ve Sergi (EBACE)‘de, piyasanın tepkisini ölçme amacı ile sunuma girdi. Uçak her ne kadar henüz konsept aşamasında olsa da siyah camları ve iç dizaynı ile Mercedes‘in işin içinde olduğunu belli ediyor. Uçak için herhangi bir fiyat belirtilmiş değil (Belirtilse dahi bizde buna binmeye kıyacak vicdan yok..).

15c558_06

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir