Microsoft, Windows 10’dan Sonra Yeni Bir Sürüm Çıkarmayacağını Söyledi!

Ignite konferasında Microsoft’tan çok önemli açıklamalar geldi. Buna göre şirket, Windows 10’dan sonra başka bir sürüm çıkarmayarak ve mevcut sürümü geliştirmeye devam edecek.

Microsoft uzun bir süredir yeni işletim sistemi üzerinde çalışıyor. Bir yaz aylarının başında, bir Temmuz ayının sonunda çıkacak denilen Windows 10’dan sonra Microsoft’un başka bir sürümünü çıkarmayacağı belirtti. Yani Microsoft, Windows 10’dan sonra 11 ya da 12 gibi seriye devam etmeyecek.

Nasıl mı ortaya çıktı ? Bugün sona eren Ignite konferasında Windows 10’la ilgili ‘sonuncu işletim sistemi sürümü’ gibi ifadeler kullanıldı. Konuşmacılardan Jerry Nixon, “Windows 10, Microsoft’un Windows olarak çıkaracağı son sürüm olacağı için sürekli olarak geliştirilmesi üzerinde çalışıyoruz” dedi. Konferansta yapılan konuşmalar sonrası Microsoft’un Windows 10’dan sonra başka bir sürüm çıkarmak yerine sürekli olarak mevcut sürümü yenileme yoluna gideceğini söyleyedi.

platform ege 2

Microsoft’un meşhur Patch Tuesday(Salı Güncellemesi) de artık son bulacak. Şirket, yayınladığı büyük güncellemeler yerine ufak tefek güncellemeler yaparak iyileştirmeler yapacak.

platform ege 1

Ignite konferasında Microsoft sözcüsü son olarak şu açıklamaları yaptı:
“Biz şu an için geleceğin markası değiliz, ama kullanıcılar Windows 10’a kesinlikle güvenebilirler. Windows 10’la birlikte bilgisayarlarımızı, telefonlarımızı, Holo Lens’i, Xbox’ı ve Surface Hub’ı geliştirip güçlendireceğiz. Ayrıca tüm yenilikleri kısa vadede yapmak yerine daha uzun bir zamana yayarak Windows 10’u geliştirme aşamasına sürekli olarak devam edeceğiz.”

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir