Microsoft’tan Silent Hills Girişimi!

Konami tarafından gelişim aşamasının büyük bir bölümü tamamlandıktan sonra iptaline karar verilen Silent Hills’e Microsoft gözünü dikti.

silent_hills_art_20140901_01

Konami özellikle son dönemlerde aldığı kararlarla oyun severlerin büyük tepkisini çekmişti. Firma PlayStation 4 için demosunu bile yayınladığı Silent Hills’i iptal ederek bir anda eleştiri oklarını üzerine çekmiş sonrasında ise bu yetmezmiş gibi yetkili isimler yaptıkları açıklamada artık konsollar için AAA kalitede oyunlar yapmayacaklarını belirterek, mobil platformlara yönelmek istediklerini aktarmıştı.

Özellikle Silent Hills’in iptal kararı oyun gündemine bomba gibi düşmüş, projenin devamı için imza kampanyaları düzenlenmiş fakat Konami cephesinden haber çıkmamıştı.

silent-hills

 

Microsoft Silent Hills’e Talip

Oyuncular Silent Hills’ten umudunu tam anlamıyla kesmek üzereyken geçtiğimiz gün ortaya müthiş bir iddia atıldı. Birçok tanınmış oyun mecrasının da manşetine taşıdığı habere göre Microsoft, Silent Hills’i tamamlanan bölümleriyle satın alıp oyunu piyasaya sunmak istiyormuş.

Silent_Hill_Homecoming_-_Pyramid_Head

Microsoft cephesi, Silent Hills konusunda ciddi adımlar atarken, asıl amaç bu anlaşmayı E3’e kadar tamamlayıp, Silent Hills’i Xbox One’a özel olarak duyurarak, ezeli rakibi Sony’e büyük bir çalım atma çabasında.

Bu söylentiler ne kadar doğrudur bilinmez ama, Silent Hills’in konsol sattırabilecek kalitede bir oyun olduğu inkar edilemez bir gerçek. Bakalım Microsoft, E3’te bizlere ne gibi sürprizler sunacak.

 

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir