Mirror’s Edge Catalyst!

Electronic Arts’ın bir süredir gündemde olan yeni oyunu Mirror’s Edge 2 resmi ismi ile duyuruldu.

mirrorsedge7

Oyun gündemini uzun süre meşgul eden konulardan birisi de Mirror’s Edge‘nin devam oyununun gelip gelmeyeceğiydi. 2008 yılında yayınlananMirros’s Edge, oyun dünyasına tür anlamında yeni bir soluk kazandırmayı başarmış olsa da satış rakamları bazında istenilen başarılara ulaşamamıştı.

mirror-s-edge-faith-nebo

Hal böyle olunca ikinci Mirror’s Edge oyununun geleceği de ciddi şekilde sorgulanmaya başlamıştı. Electronic Arts, kimseden habersiz ikinci oyunun çalışmalarını yürütse de, oyunun demosu beğenilmeyip iptal kararı alınıncaMirror’s Edge 2‘nin varlığı da somut olarak ortaya çıkmıştı. Zaten bu olaydan sonra bir daha Mirror’s Edge 2 söylentilerinin de ardı arkası kesilmedi. Son olarak geçtiğimiz E3‘te gelen yoğun baskı sonrasında EA yetkilileri bir devam oyunu düşündüklerini itiraf etmiş ve bir süredir Dice‘ın yeni Mirror’s Edge oyunu üzerinde çalıştığını söylemişlerdi.

3

Yeni Mirror’s Edge oyununun 16-18 Haziran tarihleri arasında Los Angeles‘ta gerçekleşecek olan E3 2015‘te tanıtılacağı zaten çok öncesinden duyurulmuştu. Fakat oyunun isminin ne olacağına dair bazı soru işaretleri mevcuttu.

Mirror’s Edge Catalyst

Dice geçtiğimiz gün gerçekleştirdiği duyuruyla bu soru işaretlerini de gidermiş oldu. Dice‘tan yapılan açıklamada yeni oyunun isminin Mirror’s Edge Catalyst olacağı belirtildi.

2

Mirror’s Edge Catalyst ile ilgili detayların ise E3‘te yapılacak sunumda paylaşılacağı açıklandı. Mirror’s Edge Catalyst beklenileni vermesini umuyoruz.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir