Periscope Mesajlarım Gitmiyor!

Popülercanlı yayın uygulaması Periscope ile bazen gönderdiğimiz mesajlar iletilmiyor. Peki bu sorunu nasıl düzelteceğiz?

periscope

En popüler canlı yayın uygulaması olan ve kısa sürede milyonlarca kullanıcı kazanan Periscope, Twitter gibi güçlü bir sosyal ağın arkasında yer alması nedeniyle hızla gelişmeye devam ediyor.

İlk olarak iOS, geçtiğimiz haftalarda ise Android için yayınlanan canlı yayın uygulamasında, ilginç bir sorun kestirdik. Özellikle binlerce takipçisi olan kullanıcıların Periscope yayınlarına yorum yapan kullanıcılar, bu sorun ile karşı karşıya kalıyor.

Periscope mesaj sorunu!

Periscope uygulamasında keşfettiğimiz sorun, yaklaşık olarak 150 ve üzeri izleyiciye ulaşan yayınlarda ortaya çıkmakta. Belli sayıda kullanıcı, Periscope yayınına yorum yapmaya çalıştığı zaman, sistem otomatik olarak sonradan yorum yapmak isteyen kullanıcılara “Broadcast Too Full” şeklinde bir mesaj veriyor.

Bu durum sonucunda bu mesajı yorum bölümünde gören kullanıcılar ise ne yazık ki yorum yapamıyorlar. Peki, Periscope yorum sorununun çözümü var mı? Elbette her sorunun bir çözümü vardır. Periscope yorum sorunu için de basit bir çözüm var. Fakat bu çözümüm pekte iç açıçı olmadığı, kısa zamanda yeni güncellemenin gelip hatayı onarmasının farkındayız.

periscope-twitter

Periscope mesaj sorunu nasıl düzeltilir?

Periscope‘ta belli bir kullanıcı kitlesi yorum yaptığı zaman geriye kalan kullanıcılar yorum yapamıyor. Sistem otomatikman “Broadcast Too Full” mesajı veriyor.

Periscope yorum sorunundan kurtulmak için yapmanız gereken ise yorum yapabilme özelliği açılana kadar, yayını kapatıp açmak. Yayını kapatıp tekrar açtığınızda, eğer az sayıda kullanıcı yorum yapıyorsa, sizin de yorum yapma özelliğini aktif oluyor. Fakat binlerce izleyicisi olan Periscope yayınlarında bunu yapmak, çok sık yaşanmasa da 15-20 defa malesef ki yayını tekrar açmanızı gerektirebiliyor.

Bu nedenden ötürü sorunun asıl çözümünün Periscope geliştirici ekibinde olduğunu belirtiyoruz. Periscope geliştirici ekibi, kısa süre içerisinde yayınlanacak bir güncelleme ile, aynı anda gönderilen maksimum yorum sayısını arttırılabilir ve Periscope gibi büyük bir uygulamanın bu sorunu en kısa zamanda düzelteceğini tahmin etmekteyiz.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir