Project Cars Ne Kadar Hisse yaptı?

Need for Speed serisinin önemli yapımlarından Shift 2’de de imzası bulunan Slightly Mad Studios tarafından geliştirilen Project Cars’ın satış rakamları açıklandı.

1

Yeni nesil odaklı geliştirilen araba yarışı oyunu Project Cars, 7 Mayıs’ta raflardaki yerini almıştı. Bir dizi ertelemenin ardından satışa sunulan yapımın ne kadar başarılı olacağı ise büyük merak konusuydu.

Oyunun yapımcısı Slighty Mad Studios tarafından aktarılan veriler doğrultusunda yapılan istatistikler sayesinde, acaba Project Cars ne kadar sattı, başarılı olabildi mi gibi sorularda cevap buldu.

Project Cars Ne Kadar Sattı?

Slighty Mad Studios tarafından yapılan açıklamada, hemen hemen 1 ayönce satışa sunulan Project Cars’ın tüm platformlar toplamında 1 milyondan fazla sattığı belirtildi.

intro

Bu kopyaların 160.000‘i Steam üzerinden PC için satılırken, 250.000’den fazla kopya ise Xbox One için satılmış. Project Cars’sın satış rakamlarındaki aslan payı ise PlayStation 4’e ait. PS4 sahipleri Project Cars’a büyük rağbet göstererek 500.000’in üzerinde kopya satın almışlar.

Bu satış rakamlarından sonra Project Cars’ın bu tür oyunların serisini çıkartmakta tereddüt edeceğini zannetmiyoruz.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir