PS Plus’ta Haziran Ayının Bedava Oyunları Haberimizde!

Sony’nin, PS4’te 3. parti oyunlara yönelme çabaları sürüyor. Bu durum PSN Plus’ta ücretsiz olarak yayınlanan oyunlara da yansıdı. İşte PSN Plus’ta Haziran ayının ücretsiz oyunları

intro-1432819710

Sony‘nin 2013 yılının Kasım ayında satışa sunduğu PlayStation 4 kısa sürede yüksek satış rakamlarına ulaşmayı başarmıştı. Bu başarıda Sony‘nin başarılı satış politikasının yanı sıra exclusive olarak duyurduğu oyunların da büyük bir payı oldu.

Sony, PlayStation 4 için bombaları ardı ardına patlatırken, Microsoft‘un Xbox One için duyurduğu oyunlar arka planda kalmıştı.

PlayStation 4′ün çıkışında ve sonrasında gelen oyunlar konsolun satışlarının da sürekli olmasını sağlamıştı. Fakat 2015 yılında Sony cephesi birinci parti oyunlarda beklenen atılımı gerçekleştiremeyince satışlarda düşüş yaşadı.

Hatta yeni nesil konsollarda ilk defa geçtiğimiz ay Xbox One, PlayStation 4‘ü aylık satış rakamlarında arda bırakmayı başardı.

Sony, 3. Parti Oyunlara Yöneliyor

Bu durumun farkında olan PlayStation‘un yetkili isimlerinden Andrew House, Sony olarak bu sene içerisinde birinci parti oyunlarda bir seyreklik yaşandığını kabul etti. Bu açığı 3. parti oyun yapımcılarıyla yaptığı anlaşmalarla aşmaya çalışan Sony, PlayStation Plus‘ta ücretsiz olarak sunduğu içeriklerde de bu durumu belirtti.

İşte PlayStation Plus‘ta Haziran ayında ücretsiz olarak dağıtılacak oyunlar

Call of Juarez: Gunslinger – PlayStation 3

callofjuarez-ps3

Cloudberry Kingdom – PlayStation 3

cloudberrykingdom-ps3

Metal Gear Solid V: Ground Zeroes – PlayStation 4

mgsvps4

Skulls of the Shogun: Bone-a-Fide Edition – PlayStation 4

skullsoftheshogun-ps4

Super Exploding Zoo – PlayStation 4

superexplodingzoo-ps4

Futuridium EP Deluxe – PlayStation 4

futuridium-ps4

Super Exploding Zoo – PSVita

superexplodingzoo-psvita

 

 

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir