SMS ile iPhone Çökmesine Çözüm Bulundu!

Farklı karakterler içeren mesaj ile iPhone’un mesajlar uygulaması çökertilebiliyordu. Mesaj ile iPhone’u çöken kullanıcılar için Apple çözümü açıkladı.

iphone

Güvenlik ve stabilite ile ön plana çıkan iOS mobil işletim sisteminde geçtiğimiz gün ilginç bir olay yaşanmıştı. Farklı karakterler içeren basit bir mesaj ile iPhone‘ların mesajlar uygulaması çökertilebiliyordu. AndroidWindows Phone veya işletim sistemi olmayan normal telefonlardan iPhone’a gönderilen bu mesajlar, birçok iPhone kullanıcısını çaresiz durumda bırakmıştı.

imessage-bug

Apple‘ın mesaj açığı olarak isimlendirilen bu hata ile ilgili bugün nihayet bir açıklama yapıldı. Apple’dan yeni bir güncelleme beklerken, firma bu sorunu sesli asistan Siri ile çözebileceğimizi dile getirdi. Evet Siri! Her derde deva olan Siri mesajlar uygulamasında yaşanan sorunu da çözüyor. Eğer arkadaşınızın kötü bir şakasına kurban gittiyseniz ve mesajlar uygulamanız çöktüyse aşağıdaki adımları uygulayarak sorunu düzeltebilirsiniz.

1- Siri’ye okunmamış mesajları okuması için komut verin.

2- Okunmayan mesajı cevaplamak için Siri’ye bir kez daha komut verin.

3- Siri ile mesajı cevapladıktan sonra mesajlar uygulaması eskisi gibi sağlıklı çalışacaktır.

Apple‘ın bu çözümü gerçekten çok garip. Sistemde bir açığın olduğu aşikar. Bizce böyle geçici çözümler yerine acilen yeni bir güncelleme yayınlamalıydı. Bakalım ilerleyen günlerde Apple iOS 8.4 öncesi bir güncelleme yayınlayacak mı?

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir