Sony Xperia Z3+ Türkiye’de Satışa Çıkmaya Hazırlanıyor!

Asya pazarında Xperia Z4 diye adlandırılan, global pazarda da Xperia Z3+ olarak çıkacak olan yenilenen Xperia modelinin detayları haberimizde.

xperiaz3plus_tumrenkler

Sony‘nin 20 Nisan’da Japonya’da tanıttığı Xperia Z4 modelinden sonra, yenilenen Xperia modelinin global arenada ne zaman satışa sunulacağı ve adı ne olacağı akıllarda soru işaretiydi.

Asya pazarında Sony Xperia Z4 olarak adlandırılan model, global pazaraSony Xperia Z3+ olarak sürülüyor. Ülkemizde de Sony Xperia Z3+ (Z3 Plus)olarak satışa sunulacak.

Xperia Z4 değil Xperia Z3+

Japonya’da tanıtılan ve tüm dünyanın Xperia Z4 olarak bildiği telefon esasında yerel bir Xperia Z4 olarak karşımıza çıkıyor.

Xperia Z3+ Temmuz ayında Türkiye’de

Sony Mobile tarafından gelen bilgilere göre Temmuz ayı içerisinde Avrupa ve Türkiye pazarına gelmesi beklenen Xperia Z3+ bakalım bizlere neler sunuyor?

Sony Xperia Z3+ teknik özellikleri

Xperia Z3+ sadece 6.4mm kalınlığında bir metal kasaya sahip. Cihazın ağırlığı ise 144 gram.

IP55 ve IP58 su ve toz geçirmez sertifikasına sahip olan Xperia Z3+, Xperia Z3 gibi suya ve toza karşı dayanıklı bir yapıda.

xperia_z3_plus_bakirrengi-284-29

Xperia Z3+’ta işlemci olarak 64 Bit mimarili 2 GHz hızında Snapdragon 810 yonga seti kullanılacak. Bu güçlü işlemci 3 GB RAM ile destekliyor. Cihaz ayrıca 32 GB dahili depolama hafızasına sahip olacak.

Xperia Z3+ beklenildiği gibi çok yüksek çözünürlüklü bir ekrana sahip değil. Ekran deneyimi Xperia Z3 ile aynı çizgide devam ediyor.

Cihaz 5.2 inç büyüklüğünde Full HD çözünürlüğünde LCD ekran ile geliyor. Bu ekran Full HD olmasına karşılık gelişmiş görüntüleme seçeneği sunan TRILUMINOS ve Live Colour LED teknolojilerini barındırıyor.

Xperia Z3+’ın arka kamerası 20.7 Megapiksel çözünürlüğünde ve ön kamerası ise 5.1 Megapiksel çözünürlüğünde.

Bu kamera Exmor RS sensöre sahip ve 4K video kaydı gerçekleştirebiliyor. Xperia Z3+ ‘ün kamerası 12800ISO değeri ile düşük ışıkta çok iddialı.

2930 mAh kapasiteli batarya ile gün içerisinde uzun bir kullanım sunacak olan Xperia Z3+ , Android 5.0 Lollipop sürümü ile satışa sunulacak.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir