Steam Para İadesi Yapacağını Duyurdu!

Dünyanın en büyük dijital oyun platformu ve oyuncu ağı olan Steam’de yeni bir dönem başlıyor. Para iadesi ayrıntıları haberimizde.

original-1433319030

Sunucularında barındırdığı binlerce oyun, sunduğu indirimler ve kampanyalarla oyun dünyasının en büyük oyuncu ağı olmayı başaran Steam, oyuncu odaklı sayılabilecek oldukça önemli ve başarılı bir sistemi faaliyete geçirdi.

Para İade Desteği adı altında getirilen bu yeni sistemde adından da anlaşılacağı üzere artık oyuncular, Steam üzerinden satın aldıkları oyunları iade edip paralarını geri alabilecekler. Tabii ki belirli şartlar altında. Oyunların yanı sıra DLC de para iade desteğine giren içerikler arasında.

steam-gorseli-1

Eğer Steam üzerinden satın aldığınız herhangi bir oyunu geri iade etmek istiyorsanız ilk olarak belirlenen şartlar oyunu satın aldıktan sonra en geç 14 gün içerisinde iade etmeniz ve oyunu en fazla iki saat oynamanız olarak biliniyor.

Oyunu normalin dışında ön sipariş seçeneği veya bundle opsiyonuyla satın aldığınız takdirde de oyun çıkışını gerçekleştirmeden paranızı geri alabiliyorsunuz.

steam-banner

Ayrıca Valve‘in üzerine bastığı maddelerden biri de eğer iade etmek istediğiniz oyunda VAC ban yediyseniz oyunun iadesi söz konusu bile olmuyor. Bu özelliği suiistimal eden veya her oyununda iadeye başvuran oyuncular ise sistem tarafından belirlenip bu destekten malesef mahrum ediliyor.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir