Vertu Snapdragon 810 İle Kapıda!

Lüks telefon üreticisi Vertu, genelde orta seviye akıllı telefon üretir ve modelde kullanılan malzeme kalitesiyle anılırdı. Yeni nesil Vertu bu değişimde kararlı gözüküyor.

vertu-v06-akilli-telefon-luks-ve-guclu-donanimi-bir-arada-sunuyor

Ürettiği lüks akıllı telefonlarla 1998 yılından beri piyasada olan Vertu, cihazların yapabildiğinden çok nasıl göründüğüyle gündeme gelmişti. Genelde orta seviye özelliklere sahip olan Vertu, değişikliğe karar vermiş durumda.

vertu

Vertu İddialı

Üst kesim insanlara hitap eden Vertu, şu zamana kadar hep cihazlarının fiyatı ve cihazda kullanılan malzeme ile gündeme gelmişti. GeekBench kriter testinde ortaya çıkan Vertu V06 adlı model ise artık işlerin değiştiğini gözler önüne seriyor.

vertu-v06-sdn

Vertu V06, firmanın bu güne kadar çıkartmış olduğu en iddialı model olacak. Zira Vertu, bu defa günümüzün akıllı telefonlarıyla çok rahat yarışacak bir cihaz hazırlıyor.

Sözü daha fazla uzatmadan kriter testinde ortaya çıkan teknik detaylara gelelim. Vertu V06, Qualcomm’un adı pek iyi anılmayan çipseti Snapdragon 810 ile gelecek. Ancak işlemcinin hızı 1.55 GHz seviyesinde tutulmuş. Bunun ısınma problemlerinin önüne geçmek için yapılmış bir hamle olduğunu düşünüyoruz.

Kriter testinde ortaya çıkan bir diğer teknik özellik ise LPDDR4 RAM. Yeni yeni popülerlik kazanarak Samsung Galaxy S6, OnePlus 2 ve Xiaomi Mi Note Pro gibi modellerde gördüğümüz LPDDR4 RAM, modelin çok daha performanslı çalışmasını sağlayacak. Vertu V06’nın RAM miktarı ise 4 GB.

snapdragon-810

Firmanın şu ana kadar hazırladığı en güçlü donanıma sahip modeli olacak olan Vertu V06 elbette bu güçlü donanımın yanında malzeme kalitesinden de bahsettirecektir. Modelin fiyatının ise 5 bin euro civarında olması bekleniyor.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir