Windows 10 Çok İddialı!

Temmuz ayı sonlarında kullanıma sunulacak Windows 10 işletim sistemi için geri sayım başladı. Araştırma sonuçları kullanıcıların çoğunun Windows 10 güncellemesini istemesi yönünde.

platform ege 1

Microsoft‘un yeni işletim sistemi Windows 10‘un final sürümü Temmuz ayı sonunda geliyor. 29 Temmuz  tarihinde, lisanlı Windows kullanıcıları için ücretsiz yayınlanacak işletim sistemine ilgi büyük. Sistem için kalifikasyon sağlayan kullanıcılar çok büyük oranda Windows 10 yükseltmesini almayı düşünüyor.

Windows 10 için sabırsızlananlar

Katılımcıların yüzde 80’inden fazlası yayınlanır yayınlanmaz Windows 10‘a geçmeyi planlıyor. Sabırsız kullanıcıların tam oranı yüzde 81.72 olarak belirlenmiş durumda. Katılımcıların yaklaşık yüzde 14’ü ise daha temkinli olduğunu düşünüyoruz.

windows-10-yukleme

Windows Media Center’dan vazgeçemeyenler

En ilginç sonuçlardan biri de azınlıkta olsa da Windows Media Centar‘a ihtiyaç duydukları için Windows 10‘a geçmeyi düşünmeyenler.Windows 10 ile birlikte Windows Media Center işletim sisteminden kalkacağı için yükseltme yapmayanlar yüzde 2.43 oranında. Yüzde 1.31 oranında kullanıcı ise Windows 10‘a geçmeyi hiç düşünmüyor.

 

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir