Yeni Dell Inspiron Micro Desktop!

Giderek yaygınlaşan mini masaüstü bilgisayarlara bir yenisi daha geldi. Dell, Mac Mini rakibi yeni cihazı Dell Inspiron Micro’yu tanıttı.

dell-intro

Son yıllarda giderek popüler olan mini bilgisayarlar, daha az alan kaplayan, gerektiğinde kolayca taşınabilen ve estetik alternatifler olarak kendinden bahsettiriyor. Dünyanın en büyük PC üreticilerinden biri olan Dell de mini bilgisayar kategorisindeki yeni ürününü tanıttı. Dell‘in yeni cihazı Inspiron Micro Desktop olarak anılıyor.

Minimalist tasarım

Kare şeklinde tasarıma sahip cihazın ölçüleri 13X13 cm olarak açıklanmış durumda. Siyah kasa ile gelen cihazın ön yüzünde sadece güç düğmesi bulunuyor. Üst kısımda Dell logosu bulunan Inspiron Micro’nun tüm bağlantıları cihazın arka kısmında toplanmış durumda. Parlak malzemeden üretilmiş cihaz, masaüstlerinde şık bir görünüm sunmayı tercih ediyor.

dell-inspiron-micro-desktop

Şık donanım, muazzam fiyat

Dell Inspiron Micro‘nun donanımında ise 2.58 GHz‘lik Intel Celeron ve 2.67 GHz‘lik Intel Pentium işlemcilere yer verildiği görülüyor. Her iki model de 2 GB bellek ve 32 GB SSD depolama ile geliyor. Windows 8.1 işletim sistemi ön yüklü olarak sunulan cihazlarda HDMI, DisplayPort, kart okuyucu, Gigabit LAN, Bluetooth ve 802.11ac Wi-Fi bağlantı sunuluyor. Birleşik Devletler, Avrupa, Ortadoğu ve Afrika pazarlarında satışa çıkan cihazın başlangıç modeli 180 dolar olarak görünüyor.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir