Youtube’de En Üst Sıralara Çıkabilmeniz İçin Neler Yapılmalı ?

Herkese merhaba! 
Bugün ki konumuz Youtube’a yeni başlayanlar için nasıl yükseleceği hakkında. Başta söylemekte fayda var ki, Youtube’a yeni başlayan arkadaşlar kesinlikle pes etmemeli. Youtube’da bir algoritma var ve belirli bir basamaktan sonra yavaş yavaş kendisini göstermeye başlıyor bu algoritma.

Bugün ki içeriğimizde Youtube’de üst sıralara çıkabilmeniz için gereken 2 farklı konuyu anlatacağız. Bunlar ise birincisi Video Seo, ikincisi ise Kanal Seo “Anahtar Kelimeleri’dir“.

Şimdi lafı fazla uzatmadan kanalınızı nasıl büyüteceğiniz hakkında konumuza hemen geçelim;

Youtube SEO Nedir ?
Youtube kanalı ve kanalda paylaşılan videolarınız için arama motoru sıralamasında en üst sıralara çıkabilmeniz için uygulanan bir optimizasyon sistemidir. Bunun ismi ise youtube seo‘dur.

Youtube Kanal SEO’su Nasıl Yapılır ?

Youtube’da üst sıralara çıkabilmek için önemli avantajlar sunan bir platformdur.
Üst sıralarda yer almak için doğru yapılanma ve kanal kurulumu oldukça önemlidir. Youtube kanal seo için öncelikle bir kanal profil fotoğrafı ve kanal kapak fotoğrafı yüklemek oldukça gerekli bir unsurdur.
Ayrıca Kanal ayarları yapmaya’da başlayınız.
Kanalınız’ın hakkında sayfasını da kanalı açarken ne amaçla açtıysanız bunlar “Oyun Kanalı, Vlog Kanalı, Komik Skeç Kanalı vs” olabilir kanalınızın içeriği hakkında bir yazı oluşturmanız sizin için iyi olacaktır.
E-posta adresinizi ekleyin, bağlantılar bölümünden varsa eğer site ile sosyal medya sayfalarınızı ekleyin.

Youtube ayarlar sayfasında “Doğrula” butonu ile kanalınızı bir telefon numarası yardımıyla onaylayın. Bu youtube’da 1. aşamalardan birincisi.

Panelin sol tarafında ki “Gelişmiş” menüsü ile geçiş yapılan sayfada ülke seçimini yapınız. Alt satıra ise kanal hedef anahtar kelimeleri aralarına virgül koyarak ekleyin. Ve daha sonra sayfayı kaydedin..

Bu kolay ve basit görünen ayarlamalar SEO için Youtube’de oldukça önemli bir rol alır!

Youtube Video SEO’su Nasıl Yapılır ?
Kanal Ayarları tamamlandıktan sonra paylaşacağınız videoyu yüklemeden hemen önce mutlaka anahtar kelimeler ile adlandırın. Video yüklenirken; hedef kelimeler ile bir başlık oluşturun. Açıklama bölümüne video ile ilgili seo uyumlu ve mantıklı bir açıklama yazısı ekleyin. Yazacağınız video açıklama metni içerisinde anahtar kelimeler kullanmayı ihmal etmeyin.
Kullanıcağınız bu anahtar kelimeler videonuz’u mutlak ki eklediğiniz anahtar kelimelerin arasında biryere koyacaktır.

Bu kısa ama öz açıklamalar Youtube’de oldukça işinize yarayacak açıklamalardır. Ufak ve basit gibi görünebilir ancak tüm ünlü youtuberler’de geldikleri yerlere bu seoları uygulayarak geldiklerini unutmayınız. 
Sadece PES ETMEYİN..

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir